Ландшафтна архітектура

садово-паркова та ландшафтна архітектура Черкащини

Уманський Національний дендрологічний парк “Софіївка”

Місто Умань розташоване на автошляху Київ-Одеса і є старовинним адміністративним та культурним центром з багатою історією та великим культурним спадком, перлиною якого є чарівний дендрологічний парк Софіївка.

Парк заснований 1796 року та перетерпів декілька значних добудов, руйнацій та реконструкцій. В створеній його композицій та архітектурних форм приймало участь багато видатних архітекторів та інженерів, що створили неперевершений ансамбль, який на наш час є одним з найкращих взірців пейзажного стилю, що дійшли до нас крізь час та руйнування.

Його замкнені композиційні схеми та відкриті ділянки, кожний елемент яких має свою назву та легенду, роблять відвідування цього парку цікавим та корисним. В основу композицій покладені міфи та легенди Давньої Греції та загально-філософські вислови та алегорії, це є характерним для паркобудівництва доби романтизму. Загалом парк насичений різними малими архітектурними формами та павільонами, скульптурами та скульптурними композиціями, які поєднують в собі різні стилі та епохи. Масонські символи широко задіяні в композиціях, елементах декору паркових споруд, огорожі мостів тощо. Всі паркові образи мають багатошарове трактування та значення, і розраховані на різні рівні сприйняття та різний рівень “посв'яченості”.

Про композиції та легенди цього парку написано багато монографій та статей, які широко висвітлюють красу цієї чарівної перлини садово-паркового мистецтва України та Європи в цілому. В наш час дендропарк має свій сайт в інтернеті, завітайте на нього щоб дізнатись більше про цей чудовий парк, його адреса – http://www.sofiyivka.org.ua. Але найкраще, приїжджайте в Софіївку любої пори року, там завжди красиво!

Значне туристичне навантаження на цю унікальну пам'ятку шкодить їй. Тому працівники парку, кожний рік відновлюють та ремонтують малі архітектурні форми та насадження, пошкоджені недбалими туристами. Тому постійно розробляються заходи зі зменшення туристичного навантаження, утворенням так званих буферних зон, нових об'єктів за межами старовинного парку та інші заходи спрямовані на збереження та розвиток парку.

Фотофіксація

Планування

За сучасним адмін. поділом – Уманський район За адмін. поділом ХІХ ст. - Уманський повіт


Парк дня


thumbnail thumbnail thumbnail thumbnail


Цікаве одним рядком

    follow me on Twitter

    Контакти

    Автор проекту:
    Гонца Федір Анатолійович
    - архітектор, науковець.
    Більше інформації доступно тут


    Для швидкого internet-зв'язку використайте Skype

    Skype Me™!

    телефон

    +380 50 538 24 89 (MTC)

    +380 93 654 22 24 (Life)

    Gtalk fedir.gontsa

    e-mail

    http://supergarden.org.ua/